Świece Sojowe

Naturalne świece sojowe mają tę niepowtarzalną cechę, że nawet towarzysząc nam w codziennych czynnościach, są w stanie wyczarować niezwykły nastrój i poprawić samopoczucie. Jako świadomy konsument prawdopodobnie chcesz stosować produkty, które nie wywołują szkodliwego wpływu na środowisko. Świeczki sojowe to ekologiczna alternatywa dla tradycyjnych i popularnych syntetycznych świec parafinowych. Jeśli szukasz wyjątkowego drobiazgu na prezent dla bliskiej osoby lub chcesz wprowadzić nastrój do swojego mieszkania, wybierz naszą ofertę. To świece stworzone z myślą o Tobie.

Naturalne świece zapachowe sojowe czy świeczki parafinowe?

Parafina powstaje w procesie przetwarzania ropy naftowej. Spalanie parafiny uwalnia zatem wiele szkodliwych związków jak toluen czy benzen. Substancje te mają działanie rakotwórcze, prócz tego wpływają negatywnie na właściwie wszystkie układy ludzkiego ciała.

Świece sojowe jako produkt naturalny są całkowicie bezpieczne i nietoksyczne. Palą się czystym płomieniem i są przy tym bardzo wydajne. Wosk sojowy ma niższą temperaturę topnienia niż parafina – po rozlaniu na skórę nie parzy i łatwo go usunąć.

Naturalne świece sojowe – zalety

Świece zapachowe naturalne mają liczne zalety, które czynią je produktem bardzo pożądanym.

Wosk sojowy:
– jest nietoksyczny i w pełni bezpieczny dla dzieci, kobiet w ciąży i zwierząt
– jest biodegradowalny – szybki rozkład zapobiega zanieczyszczeniu środowiska
– jest wegański
– jest pozbawiony zapachu – w przypadku świec zapachowym wosk nie zaburza aromatu olejków, w pełni oddając ich nuty zapachowe
– spala się wolniej – świece z wosku sojowego palą się o wiele dłużej niż wykonane z innych wosków
– jest łatwy w czyszczeniu – do usunięcia zabrudzeń z powierzchni lub ubrań wystarczy woda z mydłem.

Jak palić świeczki sojowe?

Świece z wosków parafinowych, a także z naturalnych, w tym wosku sojowego mają tendencję do tunelowania. Pod tym pojęciem kryje się wypalanie świecy tylko przy knocie, podczas gdy duża ilość nietkniętego wosku przy ściankach naczynia pozostaje niewykorzystana. Jest to niekorzystne zjawisko, które drastycznie skraca żywotność świecy i odbiera radość z obcowania z żywym płomieniem. W świecach LUNA SKY zminimalizowaliśmy tę sytuację, dobierając idealny rozmiar knota.
Jednakże nierównomierne wypalanie świecy to coś, czemu w prosty sposób można zaradzić. Każdorazowo podczas palenia świecy, należy zadbać o to, by przed jej zgaszeniem cała powierzchnia wosku się upłynniła. Istotne jest też regularne przycinanie knota, ustawianie świec w miejscach nienarażonych na przeciągi oraz skuteczne gaszenie – najlepiej przy użyciu pokrywki, która odcina dopływ tlenu do płomienia.

Świece sojowe zapachowe – dla kogo?

Naturalne polskie świece sojowe nie zawierają żadnych syntetycznych składników. Wosk pozyskiwany jest z roślin, a kompozycje zapachowe to zasługa certyfikowanych, nietoksycznych olejków. Dzięki temu w trakcie spalania świec sojowych nie wydzielają się żadne szkodliwe substancje.
Zapachowe świeczki sojowe nadają się zatem do tego, by palić je w obecności:

– dzieci (zachowując oczywiście podstawowe środki ostrożności)
– kobiet w ciąży
– alergików.

Świece ozdobne ręcznie robione z jednej strony pozwalają Ci cieszyć się ich magicznym blaskiem oraz rozkoszować przyjemnym aromatem, z drugiej zaś nie oddziałują w żaden sposób na zdrowie ludzi i zwierząt oraz kondycję naszej planety.

Z czego powstaje wosk sojowy do świec?

Wosk sojowy, czyli serce każdej świecy, to produkt roślinny, powstający z nasion soi. Wosk sojowy odkryto w 1991 roku, kiedy poszukiwano alternatywy dla naturalnego wosku pszczelego. Eksperymenty z różnymi surowcami pokazały, że rozgniatając i wyciskając olej z nasion soi, można go później utwardzić, co daje idealny komponent do efektywnej i taniej produkcji wosku. Naturalne świeczki zapachowe na bazie wosku sojowego zrewolucjonizowały rynek ozdobnych i zapachowych świec. Trafiły w gusta wielu osób m.in. dlatego, że paliły się dłużej niż parafinowe oraz produkowane były z naturalnych składników.

Świece z wosku sojowego – sklep

Tworzymy wyrafinowane świece z naturalnego wosku sojowego. Substancja ta jest doskonałym nośnikiem zapachu, który podczas palenia uwalniany jest stopniowo w taki sposób, by nie powodować bólów głowy ani podrażnienia oczu i gardła. Nasze produkty powstają z troską o detale, dlatego zarówno unikalne kompozycje zapachowe, jak i finezyjne naczynia, w których umieszczamy świece, są wyjątkowe, niczym małe dzieła sztuki. Połączenie wydajnego procesu produkcji i niebanalnych składników wysokiej jakości sprawiło, że świece sojowe, które dziś oferujemy, to produkt premium tak chętnie wybierany przez Klientów.